България U16 ще играе за бронза на европейското

BGvolleyball.com 17/07/2021 18:30

Националният отбор по волейбол за девойки под 16 години ще се бори бронза на европейското първенство в Словакия и Унгария. Волейболистките на Диян Боюклиев отстъпиха на Русия с 0:3 (16:25, 13:25, 16:25) в първия полуфинал на надпреварата, изигран в Ниредхаза (Унгария).

Така утре (18 юли), в битката за бронза "лъвиците" ще срещнат загубилия от втория полуфинал между Италия и Турция, който ще се изиграе от 19:00 ч. тази вечер. Мачът за третото място утре е от 16:30 ч.

Русия и победителят от втория полуфинал ще играят за златото в 19:00 ч. в неделния ден.

Двата отбора започнаха равностойно в срещата, но впоследствие "сборная" поведе. Руските волейболистки натиснаха родните състезателки със сервис и атака, като преднината постепенно нарастна и те без проблем се откъснаха. В ключовите моменти момичетата на Диян Боюклиев се мобилизираха, но не съумяха да преодолеят противника.

Втората част протече идентично на първата, като рускините бяха още по-категорични и затвориха убедително.

В третия гейм Русия отново бе доминираща, в последните минути родните представителки успяха да наваксат част от пасива си, но не се случи нищо повече.

Най-резултатна за пореден път бе Ива Дудова с 16 точки (2 блокади). За съперника Марина Аслиамова записа 17 точки (3 аса), Вероника Еремеева приключи с 16 точки (3 аса, 4 блокади).