Марица стана шампион при кадетките без загубен гейм

BGvolleyball.com 26/07/2021 11:20

Отборът на Марица (Пловдив) спечели шампионската титла в държавното първенство по волейбол на България за кадетки (състезателки, родени 2004/2005 година. Пловдивчанки, водени от Петя Хрисчева, триумфираха със златото като истински лидер, без загуба и без загубен гейм за целия турнир, който се проведе в столичната зала „Панайот Пондалов“.

Надпреварата за титлата при кадетките се радваше на изключително голям интерес, като над 300 зрители - родители, фенове и волейболни специалисти изгледаха двубоите за медалите, залата бе препълнена и тясна за всички.

На финала волейболистките на Марица надиграха ЦСКА с 3:0 (25:9, 25:22, 25:22) в красив и динамичен двубой, който бе достоен завършек. Битката бе съпроводена от солидна подкрепа и за двете страни, като скандирания, тъпани и вувузели направиха обстановката като за мач от голям форум.

Представителките на „червените“ не успяха да влязат добре в двубоя, като в първия гейм се получи пълна доминация на маричанки, които оставиха армейките на едва 9 точки. В следващите две части обаче обстановката бе различна. Червените намериха себе си и оказаха максимална съпротива, като малко не им стигна да вземат гейм. Иваше пълно протиповопоставяне, интересни и напрегнати моменти.

Борбата бе точка за точка, но в решителните минути съставът на Марица показа повече устойчивост и класа и не позволи обрати, като наложи волята си за крайното 3:0. С това маричанки изкачиха златния връх, а "червените" завършиха със сребърните медали.

В малкия финал също бе нажежено, като зрителите отново станаха свидетели на интересна битка. Съставът на ЦПВК надигра Левски  София с 3:1 (25:20, 25:16, 20:25, 25:17), като даде само гейм на съперника.

Представителките на Полицейския клуб бяха водещия тим на полето през по-голяма част от играта и надделяха с по-организирана игра и по-добра ефективност на всички елементи.

В този мач „сините“ нямаха ден и не се протипопоставиха максимално. Те имаха своите моменти, но не успяха да ги оползотворят, а сърцатата игра на полицайките даде своя резултат и доведе до крайния успех. Така представителките на ЦПВК завършиха с бронзовите отличия, а „сините“ оформиха финалната четворка.