Първа загуба за баскетболистките U18 в София

BGbasket.com 31/07/2021 22:05

Националният отбор по баскетбол за девойки U18 допусна първа загуба на европейския Чалънджър, който се провежда в София. След трите поредни победи тази вечер в столичната зала „Триадица“ тимът ни отстъпи на другия непобеден до момента тим на Словения с 51:59. Двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, но през второто полувреме гостите измъкнаха успеха. В игра за домакините се завърна Йоана Вълчева, която пропусна предния мач заради травма.

След този мач България вече е с баланс 3-1, а в последния си мач утре ще играе срещу последния Албания.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев ще завършат на второто място в турнира, тъй като дори и с равни точки със Словения след утрешните двубои, съперникът е с предимство заради директния мач. Дори и тимът ни да допусне изненадваща загуба от Албания пък, има победи срещу останалите отбори след него и няма как да бъде изместен от втората позиция.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Само за две минути словенките стартираха мача със серия от 8:0 заради по-добрата си игра в подкошието. Много бързо обаче нашите свалиха разликата само на точка, а след първата четвърт изоставаха с 18:20.  Малко след началото на втория период домакините стигнаха и до пълен обрат, а след много оспорвани минути, на почивката водеха с 32:29.

След паузата обаче Словения отново си върна водачеството и преди последната четвърт вече имаше предимство при 55:47. В оставащото време играта бе доста равностойна, макар за кратко авансът на гостите да стана и двуцифрен, като те поддържаха преднината си до последно и спечелиха.

Микаела Дамянова бе най-резултатна за нашите с 14 точки, като овладя и 12 борби. Дабъл-дабъл има и Илияна Георгиева – 13 точки и 10 борби.

За Словения над всички с 16 точки и 20 борби бе Зала Шрот, Сара Самболич добави 11 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЛОВЕНИЯ U18 - БЪЛГАРИЯ U18

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ НА ФИБА ЕВРО ЧАЛЪНДЖЪР 2021, СОФИЯ - ДЕВОЙКИ U18