Септември надви Славия в U19

Viasport 23/08/2021 11:40
Септември спечели с 2:1 първия си мач в първенството на Елитната U19 срещу Славия, но през по-голямата част от мача гостите бяха по-добрият отбор.

Срещата започна във вихрено темпо като още в 3-ата минута след карамбол и ефектен удар с пета, Димитър Николов изведе домакините напред. Последваха силни минути за Славия, като последователно пропуски направиха Наско Кехайов и Борис Димитров.

В 34-ата минута грешка на вратаря Денислав Жеков, при поемане с крак, позволи на Николов да стигне до топката и да удвои резултата. В последната минута на полувремето Кехайов намали след като ударът му тупна точно пред вратаря и го заблуди.

Второто полувреме се разви много по-интересно като и двата отбора вдигнаха оборотите. В 53-ата минута зрителите станаха свидетели на изключително красиво изпълнение на Борис Димитров от гостите, който намери перфектно висока топка със задна ножица, но ударът му се отби от гредата.

В 60-ата минута домакините бяха близо до трети гол, но Мартин Зимбилев беше спрян от Жеков. В последните десетина минути треньорът на "белите" пусна в игра скритите си козове Иван Аспарухов и Красимир Русинов. Двамата бяха в основата на серия опасности, чиято кулминация бе страхотен удар на Аспарухов в 86-ата минута, но отново гредата помогна на вратаря. В края Кристиан Георгиев беше изгонен за втори жълт картон.