България U19 се измъчи, но отново победи Малта в Правец

Viasport 06/09/2021 10:40

Националният отбор по футбол за юноши до 19 години приключи лагера си в Правец с втора контрола срещу Малта, но този път островитяните опитаха невероятни геройства, за да стигнат поне до равенство, което в крайна сметка им се изплъзна за секунди. Българският тим победи с 1:0.

Момчетата на Ангел Стойков доминираха през цялата среща, изпуснаха всевъзможни положения, а гостите показаха множество непривични за приятелски мач изпълнения.

През първата част топката беше изцяло във владеене на младите "лъвчета", а на моменти гостите се бранеха с 11 човека в собствената си половина.

Йоан Борносузов и Мирослав Маринов имаха най-чистите положения, но трудно се намираха пространства сред сгъстената защита в червено. На два пъти и вратарят успяваше да се намеси решително.

Към края защитникът на гостите с интересното име Николай Микалеф опита да изнерви българите с поредица от атрактивни премятания и симулации, които бяха посрещнати с усмивка от главния съдия.

Второто полувреме не предложи нищо различно като домакините пропускаха, а гостите непрестанно претендираха за нещо с ръкомахания и регистрираха серия от картони, кулминацията на които беше червен за спъване отзад, последвано от реплики.

Закономерното се случи едва в 91-ата минута, когато след поредното разбъркване и центриране към наказателното поле Марк-Емилио Папазов с плътен удар донесе победата.

Текст и снимки: Ал. Алеков