Националният отбор за девойки до 19 години стартира участието си в европейските квалификации на 20 октомври

Футбол
Добави в Svejo
    Viasport 15/10/2021 15:00
Националният отбор за девойки до 19 години стартира участието си в европейските квалификации на 20 октомври

Националният ни тим по футбол за девойки до 19 години стартира участието си в квалификациите за европейското първенство на УЕФА на 20.10.2021 г.

 

Отборът ни ще домакинства на двубоите от своята група Б2 от лига Б в Добрич и Албена. За първи път квалификациите ще бъдат проведени в нов формат, наподобяващ този на турнира Лига на нациите. Toй се състои от 2 лиги с възможност за изкачване или изпадане. Отборите, които са сред първите 8 в края на квалификациите, ще се класират за финалите през 2022 г. в Босна и Херцеговина.

 

Европейските първенства за девойки се завръщат в календара след двегодишна пауза поради пандемията от COVID-19. 

 

Програмата на двубоите:

 

Град Добрич | стадион "Дружба"

  • 20 октомври 2021 | 14:30 | Гърция - Казахстан
  • 23 октомври 2021 | 14:30 | Гърция – Литва
  • 26 октомври 2021 | 14:30 | Казахстан – Литва

К.к. Албена | стадион "Албена 1"

  • 20 октомври 2021 | 14:30 | Литва - България
  • 23 октомври 2021 | 14:30 | България - Казахстан
  • 26 октомври 2021 | 14:30 | България – Гърция

Съставът на България:


Милена Валериева Караколева (ФК Спортика Благоевград)

Майя Каменова Станева (ФК ЛП Супер Спорт София)

Емануела Найденова Найденова (ФК ЛП Супер Спорт София)

Ванеса Асенова Иванова (ФК Барокко София)

Ванеса Стойчова Стойчева (ФК Барокко София)

Кристиана Дианова Караиванова (ФК Локомотив Ст. Загора)

Мария Иванова Дикелова (ФК Локомотив Ст. Загора)

Вяра Деян Пелитева (ФК Севлиево Лейдис)

Екатерина Желева Желева (ФК Локомотив Ст. Загора)

Симона Петрова Стоянова (ФК Етър В. Търново)

Йоанна Ангелова Томова (ФК Севлиево Лейдис)

Яна Красимирова Йорданова (ФК НСА София)

Надежда Стоянова Иванова (Фрайбург)

Димитра Жечкова Иванова (ФК НСА София)

Мирослава Станиславова Пейкова (ФК Пълдин Пловдив)

Божидара Николаева Иванова (ФК ЛП Супер Спорт София)

Зорница Милчова Тодорова (ФК Барокко София)

Йоанна Андонова Стефанова (ФК Етър В. Търново)

Ивелина Цветанова Павлова (ФК НСА София)

Кристияна Георгиева Димитрова (ФК Пълдин Пловдив)

 

Старши треньор: Станислава Цекова
Помощник-треньор: Крум Ловков

Треньор на вратарите: Иван Христов

 

Източник: БФС

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари