Три от три за България U17 в Сърбия без допуснат гол

Viasport 27/10/2021 17:00

Националният отбор по футбол за юноши до 17 години завърши с победа европейската квалификaция в Сърбия. В последния си мач от група 10 нашият тим се наложи над Лихтенщайн с 5:0.

По този начин с пълен актив от 9 точки и голова разлика 8:0 България завърши на първо място в класирането и ще играе на Елитния кръг квалификации.

Петър Кирев откри в 9-ата минута, а в 28-ата Антоан Стоянов удвои преднината на "лъвчетата". Отново Кирев в 38-ата минута направи аванса на България класически.

В 58-ата минута Борислав Маринов вкара дузпа за 4:0, а Петър Кирев оформи своя хеттрик в 73-ата.

В другата среща от групата Сърбия победи Хърватия с 1:0.

Момчетата на селекционера Йордан Петков изиграха много силни срещи и заслужено спечелиха своята група. В първия мач нашият тим победи Хърватия с 1:0, а във втория се наложи над домакина Сърбия с 2:0

---
Лихтенщайн U17 - България U17 0:5 (0:5)

0:1 Петър Кирев (9), 0:2 Антоан Стоянов (28), 0:3 Петър Кирев (38), 0:4 Борислав Маринов (58-дузпа), 0:5 Петър Кирев (73)

Лихтенщайн U17Елиан Бури, Лука Бек, Йонас Вайсенхофер, Юлиан Келер (87-Рубен Гернер), Йонас Шмидле, Алесио Хаслер-капитан, Алесандро Волф (46-Йоел Келер), Самуел Нозер (75-Йонас Абиди), Филип Кепели, Фабио Нотаро (87-Ноа Марксер), Рафаел Блументал (46-Феликс Грич);

Резерви: Лукас Верлинг, Мариус Бек, Йоел Алкантара, Луис Линсмайер;

Селекционер: Михаел Колер;

България U17: Алекс Божев (46-Велизар Илиев), Константин Павлов, Валентин Спасов, Росен Божинов, Михаил Цонев (74-Симеон Василев), Антоан Стоянов (46-Божидар Сидеров), Асен Митков-капитан (46-Виктор Добрев), Роберто Райчев, Виктор Василев, Борислав Маринов, Петър Кирев (74-Неджиб Хаджа);

Резерви: Росен Маринов, Мартин Георгиев, Захари Атанасов, Чунг Нгуен До;

Селекционер: Йордан Петков;

Гл. съдия: Андрю Дейви (Северна Ирландия)
Асистент съдии: Адам Джефри (Северна Ирландия) и Милан Сутулович (Сърбия)
Четвърти съдия: Ненад Минакович (Сърбия)

Жълти картони: Константин Павлов (България)