ЦСКА и Септември ще спорят за Купа БФС при юношите младша възраст U16

Viasport 12/05/2022 11:20

ЦСКА и Септември ще спорят на финала за Купа БФС при юношите младша възраст, родени през 2006 година. "Червените" отстраниха на полуфиналите ОФК Спартак (Плевен), а Септември елиминира Левски.

"Армейците" записаха две победи над плевенчани - с 1:0 в първия мач в София и 2:0 във вчерашния реванш. След нулево първо полувреме възпитаниците на Стоян Ангелов решиха всички само в рамките на три минути. Първо Александър Кожухаров откри резултата в 58-ата минута, а в 61-ата Христослав Ячев оформи крайното 2:0 за ЦСКА.

Септември победи с 4:0 Левски като гост на стадион "Георги Аспарухов". Възпитаниците на Светослав Петров си направиха лесен мача, след като на полувремето водеха с три гола аванс. Антонио Попов отбеляза за 1:0, Кубрат Йонашчъ покачи на 2:0, а Валентин Доцев вкара от дузпа за 3:0. През втората част Андриян Лазаров оформи крайното 4:0.

В първият двубой двата отбора записаха равенство 1:1 и с общ резултат 5:1, Септември се класира за финала.