Академик (96) пребори Септември

17/03/2012 23:00

Отборът на Академик (София), родени 1996 г., победи с 1:0 Септември в изтеглен двубой от 14-ия кръг на столичното първенство при Юношите младша възраст „Б”, което бе подновено днес.

Срещата започна с ниско темпо и малко опасности пред двете врати, като на терена преобладаваха единоборствата и на моменти дори прехвърчаха искри. Двата отбора предложиха доста борба по целия терен, като през първата част създадоха по няколко опасности, които и пропиляха.

Все пак в 37-та минута символичните домакини от Академик се възползваха от едно неразбирателство в защитата на Септември при изпълнение на ъглов удар и Мартин Бойкинов реализира с глава за 1:0.

До края на полувремето отново Академик имаше възможност да вкара от заучено изпълнение на пряк свободен удар близо до наказателното поле на гостите, но последния изстрел срещна тялото на вратаря на Септември Марков.

Второто полувреме почти не предложи стойностни футболни отигравания. Твърдата игра, прерастваща на моменти в грубости взе връх, а единоборствата прерастваха в битки. Положения пред двете врати липсваха, а играта бе накъсана от множеството нарушения и затова съдията Иван Иванов даде шест жълти и един директен червен картон.

Треньорът на Академик Васил Ивански също вложи много нерви, подвиквайки постоянно от страничната линия по своите футболисти и съдийската бригада, което надали е най-правилният начин за водене на футболен мач.

Със спечелените три точки Академик се изравни в класирането с днешния си противник и има 21.

Академик (Сф) (96) – Септември (96) 1:0

Голмайстор: 1:0 Мартин Бойкинов (37)

Академик: Антоан Йорданов, Николай Михов, Петко Меродийски, Николай Илиев, Дейвид Димитров, Чавдар Илиев (Георги Колев), Мартин Бойкинов, Иван Марков, капитан (Синай Дюлгеров), Алекс Дичев, Даниел Николов (Любчо Георгиев)
треньор: Васил Ивански

Септември: Георги Марков (Светослав Каменов), Констнтин Митрев, Александър Стойчев, Адриян Стоилов, Божидар Евтимов, Матей Билярски (Делян Савов), Марио Абаджиев (Валентин Иванов), Георги Михайлов, Пламен Пенев (Георги Трифонов), Денислав Петров, капитан, Владимир Асенов (Ленко Иванов)
треньор: Михаил Михайлов

Жълти картони: Ч. Илиев, Ал. Дичев (Академик), К. Митрев, Ал. Стойчев, Б. Евтимов, Д. Савов, Л. Иванов (Септември)

Червен картон: Георги Трифонов (Септември)