Танцьорите на Несебър с три титли в София

Спортни танци
    Viasport 18/03/2012 13:19

Три титли спечелиха състезателите на Несебър от силния открит турнир по спортни танци, който се проведе този уикенд в София.

Надпреварата бе организирана от столичния клуб Амаранд и федерацията по спортни танци и беше кръг от турнира за купата на България.

Дейвид Йовчев и Ивон Иванова станаха първи в клас 11Е, Тодор Тодоров и Лорета Добрева победиха при 13Е, а Антон Лямов и Кристияна Щерионова триумфираха в клас 13D.

Титла и 2 сребърни медала спечелиха пък пловдивските състезатели от клуб Парадайс данс. Със силно представяне и на стандарт, и на латина се отличиха Цветан Минев и Елена Иванова, Николай Василев и Виктория Бозукова, както и двойката Борис Орешков - Десислава Джоглева. В многобоя на всички танци Орешков-Джоглева станаха първи в клас 15D.

Надпреварата в столичната зала „Христо Ботев” събра най-добрите български танцьори от всички клубове в страната.  В турнира се пуснаха близо 100 танцови двойки. Състезанието носеше на участниците точки за преминаване в по-горен клас.