Вечното дерби на финала в Сопот (обновена)

Валентин Маринов 30/04/2013 19:30

ЦСКА - Левски е финалът на турнира SKF Meet the world в град Сопот. Това се случва за първи път в историята на 4-годишната надпревара, победителят в която отива на "Купа Готия" в Швеция през лятото.

В първите мачове от днес ЦСКА се справи с Металик (Сопот) - 6:0 от група "А", а в решителния двубой от гр. "Б" Левски пречупи Лудогорец с 2:0.

----

ЦСКА - Металик 6:0

Домакините се държаха повече от достойно през първите 30 минути, имаха отлични атаки. ЦСКА вкара малко преди края чрез Драгомир Тошев. През втората част Металик отпадна физически, а и "червените" се разиграха.

Павел Головодов удвои, влезлият като смяна Тодор Кръстев направи 3:0, а най-нисичкият на терена - Драго Тошев... отбеляза с глава с прехвърлящ удар. Последните две попадения са дело на Айкут Рамадан и Марио Благоев.

----

Лудогорец - Левски 0:2

"Сините" взеха двубоя благодарение на по-голямата си класа и опит. Лудогорец направи силно първо полувреме, в което се държеше равностойно. Двата отбора имаха по две-три добри възможности.

След почивката Левски пренесе играта в половината на противника, който вече нямаше въздух. Роденият през 1999 г. Станислав Иванов откри с майсторски гол, а малко преди края защитникът Илиян Попов с удар от границата на пеналта и асистенция на Иванов приключи интригата. "Сините" все още нямат допуснат гол в турнира, а Лудогорец, който дебютира в Сопот, е приятната изненада тази година, заедно със състава на домакините.

Утре финалът е от 12:30 часа, а преди това са срещите за определяне на местата от осмо до трето.

----

Черноморец - Литекс 0:0

Всеки един от двата отбора можеше да спечели, второто полувреме "акулите", които са с актив от три равенства, удариха греда. През миналата година и двата отбора играха по-силно и най-вече по-успешно.

Тимът на Литекс дойде на турнира с половината отбор на набор 99, спечелил купата на БФС при децата преди броени дни. За Черноморец днес добър мач направи юношеският национал Иван Михайлов.

----

Чавдар - Ботев 2:0

Други два състава, от които се очакваше повече като класиране, но в толкова силен турнир все някой трябва да остане и на задните позиции.

Тимът от Етрополе вкара първите си голове днес - чрез Исмет Рамадан и Борислав Трендафилов през второто полувреме. Голът на Рамадан падна след грешка на защитата и вратаря на "канарчетата", а на Трендафилов бе много красив - с добре насочен удар в горния ляв ъгъл.

При 0:1 играч на Ботев тресна страничния стълб, тимът пропусна още няколко ситуации. Чавдар пък изтърва, когато резултатът още бе 0:0. Това бе един от добрите мачове в първата фаза.

"Канарчетата" са видимо уморени - това е третият им турнир за доста кратко време, като не броим срещите от първенството. Всъщност умора личи във всички тимове заради доста тежкия график тази пролет. А тепърва предстои републиканско първенство.