Алекс Василев с приз „Проф. Г. Лазаров”

Лека атлетика
    BGathletic.com 01/05/2013 16:48

Алекс Василев (Юниверсал) спечели бягането на 1500 м на лекоатлетическия турнир „Цветанка Христова” и заслужи приза на името на един от най-авторитетните българския треньори в този спорт - проф. Георги Лазаров.

Състезателят на Иванка Бонова (на снимката) победи с личен резултат от 4:14,9 мин. Той изпревари в последните 60 м Иво Балабанов (АК Джордан), който поведе бягането от самото начало, но в крайна сметна финишира на втора позиция с 4:15,4 мин. На трето място завърши Иван Светославов (Атлетик 90 – Луковит) – 4:17,2 мин., съобщи Bgathletic.com.

В същата дисциплина при девойки Милица Мирчева постигна убедителна победа. Тя надбяга с повече от 10 секунда втората Диляна Минкина (Средногорски Атлет – Пирдоп). Мирчева финишира за 4:43,9 мин, а Минкина спря хронометрите на 4:54,3 мин. Трета се нареди Християна Брайкова (Атлетик 90 – Луковит) с 4:56,3 мин.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ТУРНИРА – ТУК

ФОТОГАЛЕРИЯ - ТУК

Точно 396 деца на възраст от 4 до 12 години пък участваха в бягането на 60 м по време на 5-то издание на мемориала.   Подрастващите атлети бяха разпределени в три възрастови групи, а надпреварата продължи няколко часа.

Снимки: Илиана Иванова

Преди официалното откриване на турнира около 80 деца сложиха началото на програмата „Детска атлетика” в България. Те се включиха в специална демонстрация проведена от обучените преди седмица на семинар в НСА инструктори.

5-тия турнир „Цветанка Христова” постави рекорд за най-масово участие в мемориала. Общо над 900 атлети от цялата България стартираха в 20 дисциплини на стадиона на НСА в София във вторник следобед.