Ботушарова сдаде титлата по тенис при жените

Тенис
    Viasport 05/09/2013 18:05

18-годишната Борислава Ботушарова (на снимката) сдаде държавната титла по тенис за жени, след като загуби на четвъртфиналите на първенството днес на кортовете на БНТЦ "Карлсберг" в София.

Младата пазарджиклийка оваканти титлата, след като отстъпи на Далия Зафирова с 5:7, 1:6.

Нейната братовчедка – 15-годишната Вивиан Златанова, също напусна надпреварата след загуба от водачката в схемата Изабелла Шиникова. Виви обаче не се даде без бой и доста поизмъчи шампионката за 2011 и националка за „Фед къп”, но в крайна сметка отстъпи след 7:6(8), 4:6, 4:6. Златанова измъкна първия сет след маратонски тайбрек. Във втория Шиникова поведе с 5:2, но при 5:4 трябваше да спасява точка за изравняване на геймовете. В крайна сметка софиянката изравни сетовете. В решителния трети Златанова поведе с пробив за 3:1, но съперничката й достигна до 3:3 и после направи още един брейк, за да спечели мача.

Следващата съперничка на Шиникова ще бъде номер 6 в схемата Александра Караманолева, която се наложи над четвъртата Хюлия Велиева със 7:6(3), 6:4.
Виктория Томова победи Джулия Терзийска с 6:3, 6:3. За достигане до втори пореден финал при жените Томова ще трябва да надиграе и Далия Зафирова.