За да спасим спортистите, трябва отлагане на Олимпийските игри

15.03.2020 | 13:25

Организаторите на Олимпийските игри в Токио и Международният олимпийски комитет упорстват в решението да отложат състезанията под петте преплетени кръга, насрочени за периода между 24 юли и 9 август. Но спортистите от целия свят, които трябва да участват там, имат вече сериозни затруднения да водят адекватна подготовка.

Начева: Щастлива съм, този път и треньорът ми има награда

06.01.2019 | 19:33

След олимпийска и световна титла в тройния скок при подрастващите атлети Александра Начева беше избрана и за най-добър млад спортист за 2018 г.

Начева не успя да дебютира с финал при жените

08.08.2018 | 14:02

Най-младата състезателка на европейското първенство по лека атлетика в Берлин Александра Начева не успя да се класира във финала на тройния скок.

Над 700 деца в турнира на Тереза Маринова

31.05.2018 | 13:13

Над 700 деца на възраст между 6 и 13 г. ще стартират на деветото издание на атлетическата надпревара „Тереза Маринова и приятели”.

Над 600 атлети стартираха на втория GO!KIDS!

23.04.2018 | 10:35

Над 600 деца от цялата страна се включиха във втория турнир от атлетическата верига GO!KIDS!.

2 стотни разделиха варненец от рекорд в хърделите

28.01.2018 | 10:49

Само 0,02 сек отделиха Станислав Станков (Супер Спорт Варна) от националния рекорд на 60 м с пр. за юноши до 20 г.

№2 и №3 сред младите Начева и Георгиева: Няма лесно в спорта

08.01.2018 | 17:25

Представителките на пловдивската атлетическа школа Александра Начева и Лиляна Георгиева преминаха през успешно лято през 2017 г.

Атлетът Балабанов спечели пето място в Европа

19.07.2015 | 19:28

Иво Балабанов спечели пета позиция на 3000 м стипълчейз на европейското първенство по лека атлетика за старша възраст в Ескилстюна (Швeция).

Атлетик (София) превзе спринта за юноши и девойки

25.06.2015 | 15:51

Всички шампиони на 100 м и 200 м от националното първенство за старша възраст за 2015 г. са от Атлетик (София).

Атлет подобри 29-годишен рекорд

12.02.2015 | 21:40

Радин Вълчев подобри националния рекорд на 60 м с пр. за момчета под 16 години по време на националния шампионат по лека атлетика в зала "Добротица" в Добрич.

Варненец защити титлата си на 60 м при юношите, Аджова е първа при момичетата

12.02.2015 | 14:50

Недислав Колев стана шампион на България на 60 м в зала за юноши младша възраст за втора поредна година.

Най-бързите на 60 мeтра са от Русе и Варна

14.02.2014 | 22:03

Радостина Стоянова от Локомотив (Русе) и Стефан Ганев от Евър-Варна станаха първенци на 60 м на националния шампионат за юноши и девойки под покрив.

Синът на еврошампион с дубъл на атлетическo първенствo

13.02.2014 | 16:51

Пламен Петков (АК Враца), син на европейския шампион в скока на дължина Ивайло Младенов, спечели два златни медала на националното първенство в зала „Добротица” в Добрич.

Атлети подобриха три рекорда в Добрич

12.02.2014 | 22:54

Общо три национални рекорда бяха подобрени по време на първия ден на националните шампионати за момичета и момчета под 16 г. и юноши и девойки младша възраст в зала „Добротица” в Добрич.

Варненец с втора титла на 60 метра в Добрич

12.02.2014 | 15:41

В първото си състезание като юноша младша възраст Недислав Колев (Евър-Варна) спечели националната титла в спирта на 60 м етра. Той беше убедителен за победата във финала на дисциплината по време на шампионата по лека атлетика в зала „Добротица” в Добрич.

Тихомир Иванов 12-и в Европа

20.07.2013 | 20:10

Тихомир Иванов се нареди на 12-а позиция във финала на скок височина при юношите по време на европейското първенство за старша възраст в Риети (Итaлия).

Димитров спечели трети медал в спринта

19.07.2013 | 18:35

Денис Димитров спечели третия медал за България в спринта при юношите от европейско първенство за старша възраст. Той стана втори на 100 м по време на шампионата на Стария континент за старша възраст в Риети (Италия).