22.07.2015 | 18:20

Надеждите за пробив в средните бягания в Бургас са свързани с името на младата атлетка от СК Европул Павлина Стоянова.

Млада бургаска хърделистка се прицели в рекорда на Донкова

08.07.2015 | 13:05

15-годишната бургаска хърделистка Никол Андонова прави фурор с резултатите си през последната година.

Карин Околие с дубъл на Атлетическата Коледа

21.12.2010 | 18:27

Карин Околие (Хаммер - Трявна) спечели два златни медала на турнира „Атлетическа Коледа", който се проведе в зала „Фестивална".

Околие и Николова бягат на Атлетическата Коледа

18.12.2010 | 12:29
Участничките в първите Младежки Олимпийски игри Карин Околие (N292) и Галина Николова (N290) ще стартират в спринтовите дисциплини на турнира „Атлетическа Коледа", съобщи сайтът BGathletic.com.
Детска еуфория на „Тереза Маринова и приятели”

12.12.2010 | 20:20

Истински празник сътвори Тереза Маринова за децата в столичната зала „Фестивална". 310 малчугани, разделени в три възрастови групи, се състезаваха в четири дисциплини на първия турнир „Тереза Маринова и приятели", с който бившата атлетка отбеляза 10 г. от олимпийската си титла в тройния скок.
Кандидатстваме за световна програма в атлетиката

08.12.2010 | 17:35

Тереза Маринова и Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) ще кандидатстват по програма на международната федерация "IAAF Kids Athletics".
Децата на Гроздева се насочиха към атлетиката

05.12.2010 | 16:49

Децата на двукратната олимпийска шампионка в спортната стрелба Мария Гроздева и треньора й Валери Григоров се насочиха към леката атлетика.

Европейски медалист пропуска световно по атлетика

30.06.2010 | 18:51

Бронзовият медалист от Европейския олимпийски фестивал за младежи Даниел Добрев (АСКЛА Сливен) не успя да се класира за световното първенство за юноши и девойки старша възраст в Монктон (Кан) от 19 до 25 юли.

Четирима атлети дублираха титлите си

27.06.2010 | 18:47

Четирима състезатели спечелиха втори златен медал във втория ден на държавното първенство за юноши и девойки до 16 г., което се проведе на националния стадион „Васил Левски” в София.

Юноша счупи рекорд в атлетиката

02.05.2010 | 20:44

Бисер Тачев (Орловец 93 – Габрово) подобри националния рекорд в лекоатлетическия осмобой за юноши младша възраст. Той записа 5510 точки в дисциплината на държавното първенство за възрастта, провело се на националния стадион „Васил Левски” този уикенд.
Борисов с две титли от турнира „Цветанка Христова”

20.04.2010 | 17:04

Едуард Борисов (ЦСКА) спечели две титли от 2-рия мемориален турнир „Цветанка Христова” за деца, юноши и девойки младша възраст, провел се днес на националния стадион „Васил Левски”.

300 деца бягат в памет на Цветанка Христова

19.04.2010 | 16:57

Над 300 състезатели ще вземат участие във втория мемориален турнир по лека атлетика „Цветанка Христова” за деца, юноши и девойки младша възраст на Националния стадион „Васил Левски” в София във вторник от 12,30 часа.

Малчуганите ще си разделят награден фонд от 6000 лв. Най-големите премии ще бъдат в единствената дисциплина за жени на турнира – мятането на диск, в която Христова стана световна шампионка през 1991 г.

Трябва да помним великите си личности. Цветанка е една от тях. На турнира ще участват и около50-60 деца от Сърбия”, заяви организаторът на състезанието Тони Христов.

Състезанието, както и държавното първенство за младша възраст на 1 и 2 май, ще определят българския състав за квалификациите за Младежките олимпийски игри в Сингапур. Квотите за атлетите от Европа ще се разпределят от 21 до 23 май в Москва.

Ето и дисциплините по възрасти:
Момичета под 16 г.: 100, 300, 1000 м, скок дължина, гюле.
Момчета под 16 г.: 100, 300, 1500 м, скок дължина, гюле.
Девойки младша възраст: 100, 300, 1000 м, скок дължина, диск.
Юноши младша: 100, 300, 1500 м, троен скок, диск

Два рекорда паднаха в трибоя

07.02.2010 | 14:40
Мартин Димитров (Пауталия – Кюстендил) и Елена Борисова (Лудогорец – Разград) поставиха национални рекорди в трибоя по време на държавното първенство по лека атлетика за момичета и момчета до 16 г., което се проведе в зала „Фестивална” в София.
Девойка счупи рекорд в атлетиката

31.01.2010 | 14:34
Полин Митова (Бургас 98) спечели с национален рекорд титлата в овчарския скок от държавното първенство по лека атлетика за старша възраст в столичната зала „Фестивална”.
Трима юноши с по две титли в атлетиката

24.01.2010 | 13:27

Митко Ценов, Павел Моравенов и Карин Околие спечелиха по две титли на държавното първенство за юноши, младша възраст по лека атлетика. Шампионатът се проведе през уикенда в столичната зала „Фестивална” при температури, близки до нулата.